fbpx
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...

Ersin Göçer: Önemli Olan Çocukların Yaptığı Branşı Sevmesini Sağlamak

Pınar Karşıyaka’nın İstanbul temsilciliğinin yöneticisi Ersin Göçer, Türkiye’nin önemli basketbol sitelerinden altyapibasket.com’un sorularını yanıtladı.

2015 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Pınar Karşıyaka İstanbul’un yöneticisi Ersin Göçer önemli açıklamalarda bulundu. Temsilciliğin kurulduğu günden bu yana çalışmalarına değinen Göçer ayrıca sporcularına sundukları imkanlar hakkında da açıklamalarda bulundu. 

İşte o röportaj;

-Pınar Karşıyaka İstanbul çalışmalarına ne zaman başladı? Kurulduğunuz günden bugüne kadar geçen süreyle ilgili olarak neler söylemek istersiniz? 

2015 yılından bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu dördüncü sezonumuz olacak. Geride bıraktığımız üç sezon içerisinde hem özel hem de resmi liglerde mücadele ettik. 5-17 yaş aralığındaki bütün kategorilerde takımlarımız var. Bu süreçte başarılarımız da oldu. Kupalar da kazandık. Bu arada 2007 doğumlu bir oyuncumuzu Pınar Karşıyaka altyapısına kazandırdık. Bu nedenle mutluyuz.

-Temsilcilik olarak Pınar Karşıyaka A Takımı ve Altyapı yöneticileri ile iletişiminiz ne durumda?

Pınar Karşıyaka A Takımı ile iletişimimiz oldukça iyi. Kamplarda ve İstanbul’daki maçlarda bir araya gelme fırsatımız oluyor. Bundan sonra da olacak. Oyuncularımız A Takımdaki oyuncularla temas kurdukları zaman vizyonları gelişiyor. Gayet iyi bir etkileşim sağlıyoruz. 

-Spor okulları çalışmaları kalite anlamında sıkça tartışılıyor. Spor okulları hakkındaki düşüncelerinizden ve kendi çalışmalarınızdan biraz bahsedebilir misiniz?

Günümüzde çocukların özellikle İstanbul gibi metropollerde sokaklarda basketbol veya başka spor branşlarını yapması mümkün olmuyor. Hem alan azlığından hem de çocukların daha fazla elektronik ortamlarda olmaları, arkadaşlarıyla sosyal iletişimlerinin çok fazla olmaması, nedeniyle spor okulları onlar için avantajlı oluyor. Elbette her sektörde olduğu gibi işini iyi yapanlar ve kötü yapanlar var. Zaman geçtikçe, veliler birçok okulu deneyimledikçe iyi olanlar kalıcı olacaktır. Burada önemli olan hangi branşta spor okulu yapıyorsanız yapın, çocuğun öncelikle o branşı sevmesini sağlamak, daha sonra o branşta yetkinlik edinmesini ve başarılı olmasını sağlamak olmalı. Bunu başardığımız için sporcularımız kalıcı oluyor. 

-Pınar Karşıyaka İstanbul olarak sporcularınıza ne gibi imkanlar sağlayabiliyorsunuz?

Sporcularımıza elimizden geldiğince fazla antrenman imkanı sunuyoruz. Antrenman sayısı konusunda çok fazla imkanımız var. Yaş grubu arttıkça antrenman sayısını artırıyoruz. Mümkün olduğunca antrenman ekipmanlarını yenilemeye, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışıyoruz. Oyuncularımıza TBF lisansı çıkartıp,  altyapı takımlarımızda mücadele ettiriyoruz. İzmir’deki Altyapı Genel Koordinatörümüz ile iletişimde olup, buradaki oyuncuları milli takımların ve Pınar Karşıyaka’nın altyapısına kazandırma imkanımız var. Bunun gibi birçok olanağı sağlayabiliyoruz.