fbpx
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...

Basketbol Okulu Çalışmaları Neden Gereklidir

Çocukların basketbola dair temel gereklilikleri öğrendikleri basketbol okulu çalışmaları birçok açıdan oldukça yararlıdır.

Çocuk ve gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişiminin sağlıklı ilerlemesini sağlayacak en önemli faaliyetlerinden bir tanesi olan basketbol aynı zamanda dünya üzerindeki en popüler takım sporlarından biri konumunda. İçinde bulunan mental ve fiziksel bir çok öğe ile basketbol, çocukların özgüvenlerini arttırmalarında ve problem çözme yetilerinde ciddi gelişime neden olmakla beraber fiziksel gelişimin de diğer yan faktörlerle beraber olumlu ilerlemesini sağlamaktadır.

Bu nedenle basketbol okulu çalışmalarında uzman ve yüksek deneyim sahibi ekipler ile modern ve pozitif yaklaşımlı antrenman metodları uygulayarak sporcuların ihtiyaç duyacakları teknik donanım ve kişisel özellikleri onlara kazandırmak amaçlanır. Böylece hem basketbolda hem de sosyal hayatlarında daha başarılı ve aktif bireyler olmaları konusunda onlara katkı sağlanır.

Basketbol okulu çalışmalarında temel spor ve basketbol eğitimini vererek gelecek nesillerin en sağlıklı ve sağlam bir şekilde spor ve basketbol altyapılarının oluşmalarını amaçlamaktadır. Sporun evrensel olarak öngörülmesi gereken sevgi, kardeşlik ve Fair Play (Dürüst Oyun) ilkelerine bağlı kalarak kültürlü ve sağlıklı genç bireylerin yetişmesi için çalışmalar sürdürmektedir.

BİRLİKTE ÇALIŞMAYI ÖĞRENECEKLER

Gençleri bağımsız, kendilerine güvenen, ancak bireysel olarak ulaşabileceklerinden daha büyük hedefler için takım çalışmasının gereğini ve önemini anlayan, bu tip çalışmaya açık, yatkın ve elverişli bireyler haline getirmek, onlara paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın anlamını, gereğini ve gücünü öğretmek olarak hedefler oluşturulmaktadır.

Takım sporlarının ruhunda olan grupla çalışma alışkanlığı, bencillik duygusu ile baş etmeyi öğretir. Bir yandan da liderlik becerileri gelişir ve çocukların kendine güveni artar. Aynı amaç uğruna çalışan bir düzine insanın fedakarlık, özveri ve takım çalışmasına ihtiyacı vardır. Sporun ötesinde, diğerleriyle birlikte çalışmayı öğrenmek hayatta kritik bir yetenektir.

Erken yaşlarda basketbol oynamak çocukları işbirliği talep eden gelecekteki başarılar için hazırlar. Diğer tüm takım sporlarında olduğu gibi basketbolda da, çocukların takım arkadaşlarıyla kurabileceği arkadaşlık onların çevreyle yakın ilişkiler kurmanın önemini çabucak takdir etmelerini sağlar. Antrenman, ev ödevleri ve aile ile geçirilen zaman arasında denge kurmayı öğrenmek, özellikle çocuklar büyüdükçe, zorunlu hale gelir.

Spor yapan öğrenciler hayatlarının farklı alanları arasında sağlıklı bir denge kurmayı öğrenme fırsatına sahiptirler. Basketbol okulu çocukların spor yapabilecekleri, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak duracakları, zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam ve imkânları yaratır.

Pınar Karşıyaka İstanbul olarak Ataşehir, Maltepe Pendik, Kartal, Üsküdar, Sancaktepe şubelerimizde deneyimli antrenörler eşliğinde basketbol okulu çalışmalarımız devam ediyor.

PINAR KARŞIYAKA İSTANBUL İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ