fbpx
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...
Pınar Karşıyaka İstanbul'un resmi internet sitesine hoş geldiniz...

Basketbol Kampına Gitmek İçin 4 Neden

Basketbol kampları sporcular için hem geride kalan dönemin yorgunluğunu atmak hem de gelecek döneme hazırlanmak için oldukça önemlidir.

İşte kış basketbol kamplarının dört temel yararı;

BASKETBOL KAMPLARI EĞLENCELİDİR

Basketbol kamplarına gelen çocukların büyük çoğunluğu harika zaman geçirmeyi beklemektedir. Yapılan kampların temel amacı eğlenirken daha iyi hale gelmek olarak öne çıkar. Kamplar, oyunculara sezon içerisinde yaşadıkları zorlu ve rekabetçi ortamdan biraz olsun uzaklaşma imkanı tanımaktadır. Serbest zaman aktiviteleri, yarışmalar vb. birçok etkinlik sayesinde basketbol kampları katılımcılara iyi vakit geçirme olanağı sağlıyor.

FARKLI ŞEYLER ÖĞRENME İMKANI

Yaşanan yoğun antrenmanlar, karşılaşmalar ve seyahatler bir nebze geride kalmıştır. Her anlamda farklı bir ortamda zihinsel olarak rahatlamış bir durumda yeni şeyler öğrenmenin zamanı gelmiştir. Basketbol kampları bu anlamda çeşitli olanaklar ortaya koymaktadır. Hem gün içerisinde hem de antrenmanlarda yeni bilgiler edinmek kolay olacaktır.

BASKETBOL KAMPLARI ZORLAYICIDIR

Her ne kadar sezonun ilk yarısı geride kalmış olsa da ikinci dönem çok yakında başlayacaktır. Bu nedenle biraz zorlanmanın sporcular açısından zararı olmayacaktır. Bu sporculara işkence yapmak anlamına gelmez. Fakat eğlenceli ve yorucu antrenmanlar sayesinde takımınızdaki oyuncular hem iyi vakit geçirebilir hem de yaklaşan ikinci yarı öncesinde formlarını korumayı başarabilir.

YENİ İNSANLARLA TANIŞMA VE OYNAMA FIRSATI

Sezon boyunca takımınızdaki oyuncularla ve yerel rakiplerinizle iyi dostluklar kurabilirsiniz. Aynı zamanda takımınız ile yer aldığınız liglerde yeteneklerinizi sergileme imkanı yakaladınız. Basketbol kampları sizlere bu deneyimleri yerellikten çıkarma imkanı sağlayabilir. Farklı şehirlerden rakiplere karşı oynayabilir, farklı insanları tanıyabilirsiniz.

KIŞ KAMPI İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Bu sezon sömestr kampımızı 20 – 24 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı Hane Garden Otel’de gerçekleştireceğiz. Turnuva, basketbol, eğitim ve eğlencenin bir arada olacağı sömestr kampı ile ilgili şubenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

PINAR KARŞIYAKA İSTANBUL İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ